Paketlenmiş Gıdalar Üzerinde Yapılan Oyunlar Ortaya Çıktı!

Tedarik Sıkıntısı Bahanesi İle Yüzde 90 Zam Yapıldığı Belirlendi! Ambalaj sektöründeki hammadde krizi, döviz ve enerji fiyatlarındaki artışla birleşince yine stokçular ve spekülatörler devreye girdi. Özellikle paketlenmiş gıdalarda ciddi tedarik sorunları var. İmalatçı firmalar bu durumdan yararlanarak fiyatları yükselttiler ve aynı zamanda birçok kategoride stok yapmaya başladılar. Birkaç ürün piyasaya sürülmesine rağmen, bazı ürünler bir..

Paketlenmiş Gıdalar Üzerinde Yapılan Oyunlar Ortaya Çıktı!
Yazar : Tarih : Okunma : 77 Görüntüleme Yorum Yap

Tedarik Sıkıntısı Bahanesi İle Yüzde 90 Zam Yapıldığı Belirlendi!

Ambalaj sektöründeki hammadde krizi, döviz ve enerji fiyatlarındaki artışla birleşince yine stokçular ve spekülatörler devreye girdi. Özellikle paketlenmiş gıdalarda ciddi tedarik sorunları var. İmalatçı firmalar bu durumdan yararlanarak fiyatları yükselttiler ve aynı zamanda birçok kategoride stok yapmaya başladılar. Birkaç ürün piyasaya sürülmesine rağmen, bazı ürünler bir günde %90 arttı.

 

Tanınmış bir dondurulmuş gıda firmasının 15 Ekim itibarıyla gönderdiği yeni fiyat listesini gören pazarlamacılar şok oldu. Yeni listedeki fiyatların %90’a varan oranda arttığını, ancak Cumartesi günü arz sıkıntısı nedeniyle rafa kaldırılan gıdaların fiyatlarının arttığını belirtmekte fayda var.

 

Zirveyi Kahve Aldı!

Öte yandan kahve stokları da arttı. Brezilya’da kahve fiyatlarının yükselmesine neden olan olumsuz hava koşulları nedeniyle tüccarlar kahve tedarik etmekte zorlanıyor. İşyeri milyonlarca ton ürün stoğu olduğunu söylese de distribütör 100 kilo kahveye ihtiyacı olan kişilere 50 kiloya kadar kahve gönderebiliyor. Durum böyle olunca bu zamlarda zirveyi kahve fiyatları belirledi.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi